Српске самоуправе

Локалне српске мањинске самоуправе и њени председници 2019/2024

  • Липова – Никола Поповић
  • Мађарбоја – Вера Вуковић
  • Мохач – Мате Душан
  • Печуј – Радован Горјанац
  • Харкањ – Бане Деспотовић
  • Шиклош – Иван Јаношов
  • Баја – Марко Чилић
  • Сантово – Нада Ђурић
  • Батања – Вера Пејић Сутор
  • Деска – Кристифор Брцан
  • Чанад – Ференц Колар
  • Сегедин – Нада Малбашки
  • Нови Сентиван – Теодора Крунић Дунаи
  • Дунаујварош – Нора Бенковић
  • Стони Београд – Ласло Шандоровић
  • Калаз – Катица Мирковић
  • Будаерш – Марина Александрић Ремели
  • Чобанац – Жужана Башић
  • Гед – Мирко Пандуровић
  • Ловра – Јелена Вукајловић Краус
  • Помаз – Аница Шошић Крунић
  • Ковин – Милка Иванов Нађ
  • Бата – Никола Чупић
  • Сентандреја – Миле Маргаритовић
  • Чип – Мирјана Суботин
  • Тукуља – Зора Пејовић
  • Медина – Наталија Сокић

Квартовске српске мањинске самоуправе у Будимпешти и њени председници 2019/2024

 

  • I кварт – Мира Ђурић
  • II кварт – др Јованка Ластић
  • III кварт – Милан Дујмов
  • IV кварт – Мирјана Трагор
  • V кварт – Стојанка Јурковић Крзман
  • VI кварт – Милица Немењи
  • VII кварт – Драгомир Дујмов
  • VIII кварт – Мирко Митар Крекељић
  • IX кварт – Бранимир Ђорђев
  • X кварт – Богдан Сабо
  • XI кварт – Петар Бечејић
  • XII кварт – др Димитрије Ластић
  • XIII кварт – Дијана Ђурић
  • XIV кварт – Ксенија Марковић Сушић
  • XV кварт – Андраш Каршаи
  • XVI кварт – Александар Хенинг Буда
  • XVIII кварт – Борислав Димић
  • XIX кварт – Борислав Рус

Регионалне српске мањинске самоуправе и њени председници 2019/2024

Пештанска жупанија

  • Аница Пандуровић, председник
  • Душан Которчевић, потпредседник
  • Слободан Вертетић, потпредседник
  • Јадранка Драгојловић
  • Др. Тибор Ембер
  • Петар Крунић
  • Весна Пећовски

Српска самоуправа у Будимпешти

  • Борислав Рус, председник
  • Петар Ластић, потпредседник
  • Јована Дороги Вечић
  • Лазар Которчевић
  • Ксенија Марков Сушић
  • Милица Немењи
  • Богдан Сабо
Fel ©2024 Самоуправа Срба у Мађарској